BLOG JAKOŚCIOWY

Kurs internetowy na auditora wewnętrznego ISO – rozwój osobisty w dobie pandemii

Pandemia to bardzo trudny czas dla wszystkich. Po kilku miesiącach spędzonych w domu, lockdown rzeczywiście zaczyna dokuczać, zwłaszcza że dla wielu osób wiąże się z zawieszeniem działalności zawodowej lub całkowitą utratą pracy. W takiej sytuacji warto zastanowić się czy obecny zawód daje albo dawał nam satysfakcję i wystarczającą ilość pieniędzy. Jeśli w obu tych kwestiach odpowiedź brzmi “Nie!” lub “Tak, lecz chciałbym więcej.”, należałoby podjąć kroki, które pozwolą na ustabilizowanie sytuacji zawodowej oraz zwiększenie dochodu.

W trakcie epidemii dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w rozwój osobisty w formie szkolenia online. To wyjątkowo szybki i bezpieczny sposób na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do wzniesienia się o kilka szczebli wyżej w drodze do zadowalającej nas kariery. Jest to także dobra forma motywacji do zwiększenia produktywności w czasie długich godzin spędzanych w domowym zaciszu.

Ponadto taka inwestycja to szansa na otwarcie przed sobą zupełnie nowych perspektyw!

Internetowy kurs na auditora wewnętrznego ISO – kto może z niego skorzystać?

Certyfikat auditora wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością może posiadać każdy. Zarówno osoby takie, jak właściciele firm, prezesi oraz kadra zarządzająca, aby zapoznać się z wymaganiami i zastosowaniem normy ISO, ale też pracownicy oraz studenci chcący realizować działania auditora wewnętrznego w organizacji. Osobom studiującym, dopiero poszukującym pracy certyfikat znacznie pomoże podnieść kompetencje i co za tym idzie – wzmocni ich pozycję podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Jakie są oczekiwania wobec auditora ISO?

Mówiąc najprościej, niezbędna jest znajomość struktury, wymagań i zastosowania norm ISO pozwalających na audyt systemów. Auditor ma obowiązek biegle znać normę ISO dla swojego obszaru. Dla przykładu, przy wewnętrznym zarządzaniu jakością jest to ISO 9001, przy zarządzaniu bezpieczeństwem oraz higieną pracy, obowiązująca norma to ISO 45001, a podczas zarządzania środowiskowego auditor ma obowiązek w pełni znać ISO 14001.

Pozostałe niezbędne umiejętności to oczywiście obowiązki z zakresu tworzenia audytu, jak jego planowanie, przygotowywanie, wdrożenie i prowadzenie działań w jego ramach, a także przygotowanie raportu i działań poauditowych oraz wszystkich pozostałych czynności składających się na wymienione działania. Kurs on-line na auditora ISO pozwoli w krótkim czasie posiąść wiedzę konieczną do opanowania tych umiejętności na wysokim poziomie.

Wiedza w zasięgu komputera!

Oczywistym jest, że w obecnej sytuacji większość ludzi dla własnego bezpieczeństwa oraz w trosce o swoich bliskich preferuje ograniczenie kontaktów społecznych do niezbędnego minimum. W dobie epidemii koronawirusa wyjazd do innego miasta na szkolenie nie byłby rozsądny. Kontakt z wieloma osobami zarówno podczas niego, jak i w drodze, szczególnie gdy jest się zmuszonym poruszać się kolejami czy PKSem, stworzyłby ryzyko nabawienia się choroby. Z tego powodu internetowy kurs na auditora ISO jest doskonałym sposobem na zwiększenie swoich kwalifikacji bez narażania siebie oraz innych na niebezpieczeństwo związane z pandemią.

Dzięki naszemu kursowi uczestnicy zdobędą szeroką wiedzę na temat standardów ISO pozwalającą odpowiednio interpretować wymagania normy PN-EN ISO 9001. Nabędą umiejętności z zakresu właściwej realizacji auditów, zrozumieją cel oraz poznają ich rodzaje. Nauczą się stosować w swojej pracy konkretne narzędzia oraz metodykę, a także poszerzą kompetencje miękkie o te niezbędne przy pełnieniu obowiązków auditora wewnętrznego, jak m.in. dyplomatyczność, taktowność, otwartość i niezależność w działaniu.

Presja czasu oraz stres przestaną paraliżować działania przyszłych auditorów, którzy staną się opanowani, zaczną sprawnie posługiwać się właściwymi pytaniami i nauczą profesjonalnie przeprowadzać rozmowy na tematy związane z wykonywaniem auditu.

Po ukończeniu kursu, jako potwierdzenie nabytych kwalifikacji, każda osoba otrzyma certyfikat Auditora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością.

Zostań auditorem!

Auditor ma znaczący wkład w poprawę efektywności i skuteczności przebiegu procesów związanych z zarządzaniem jakością w firmie. Internetowy kurs na auditora wewnętrznego ISO polecany jest wszystkim tym, dla których ważne jest zaangażowanie, praca z ludźmi i w oparciu o nią chcą budować karierę. Jest to też doskonała możliwość zwiększenia doświadczenia i zaktualizowania wiedzy obecnych już auditorów poszukujących nowatorskiego spojrzenia na pewne zagadnienia.

Dodaj komentarz